Každý nový pracovník zahajuje svoju pracovnú činnosť základným školením , ktoré je ukončené skúškou odbornej spôsobilosti v zmysle § 19 Zákona o súkromnej bezpečnosti č.473/2005, kde je možné získať:
Skúška sa vykonáva pred trojčlennou komisiou. Predsedom komisie je zástupca ministerstva vnútra, ktorý plní úlohy na úseku bezpečnostných služieb a získal vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore právo alebo v oblasti bezpečnostných služieb alebo v inom študijnom odbore, ak najmenej desať rokov vykonával bezpečnostnú prax. Jeden člen skúšobnej komisie je zástupca krajského riaditeľstva PZ, ktorý plní úlohy na úseku bezpečnostných služieb. Druhý člen komisie je zástupca okresného riaditeľstva Policajného zboru podľa miesta konania.
1. Prevádzkovateľ odbornej prípravy a poradenstva je povinný:
2. Evidencia uvedená v odseku 1 písm. d) a inšpekčná kniha dozoru sa vedú počas celej doby prevádzkovania odbornej prípravy a poradenstva a uschovávajú sa v sídle alebo v mieste činnosti prevádzkovateľa päť nasledujúcich rokov po vykonaní posledného zápisu. Podrobnosti o vedení evidencie uvedenej v odseku 1 písm. d) a inšpekčnej knihy dozoru ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.
Všeobecne sa prevádza školenie:
Školenie je realizované vždy pri nástupe zamestnanca špecializovaným pracovníkom, ktorý vlastní Osvedčenie o spôsobilosti bezpečnostného technika vydaného v zmysle zákona č. 124/2006 Z.z., periodicky potom každé tri roky. Absolvovanie školenia sa dokladá prezenčnou listinou a súpisom školených noriem (predpisov ČSN) podľa tematického plánu. Obvykle sa obsah školení upravuje podľa druhov vykonávanej práce.
Copyright © 2009 HOLLMEX s.r.o. Stránky sú generované systémom eliteWeb.sk | Design & Hosting by WDT, s.r.o. |